بهترین مکمل بنزین برای تویوتا

امروزه خودرو های متنوعی به بازار خودرو عرضه شده است و یکی از پرفروش ترین، کم استهلاک ترین و محبوب ترین این خودروها تویوتا مباشد. شما با سوار شدن بر این خودرو همزمان که از هیجان و آدرنالین بالا بهره‌مند می‌شوید و می‌توانید راحتی و زیبایی را نیز تجربه کنید.
با اینکه تویوتا جزو کم استهلاک ترین خودروهای دنیا به شمار میرود اما نباید از مراقبت و نگهداری خاص این خودرو غافل بود. استفاده از روغن و مکمل های با کیفیت برای تویوتا در بهبود عملکرد و افزایش طول عمر این خودرو جذاب نقشی حیاتی دارند. در این مقاله قصد داریم تا با معرفی بهترین مکمل بنزین برای تویوتا مصرف سوخت خودرو شما را بهینه کرده و باعث افزایش کارایی آن شویم.

سطح اکتان توصیه شده برای تویوتا

همواره شرکت های خودرو سازی کیفیت بنزین مصرفی و عدد اکتان سوخت را در دفترچه راهنمای خودرو معرفی میکنند. این به دلیل آن است که خودرو در بهترین شرایط عملکرد بوده و از صدمه وارد شدن به موتور اتومبیل جلوگیری شود. حداقل عدد اکتان معرفی شده در خودرو تویوتا 91 است. استفاده از بنزین با عدد اکتان پایینتر از 91 کارایی موتور را به صورت چشمگیری کاهش داده و میتواند صدمات جبران ناپذیری به استارت، مسیر سوخت رسانی و موتور وارد آورد.

اعداد اکتان در پمپ بنزین ها به چه معنا می باشد؟

آیا فرق بین بنزین معمولی با عدد اکتان 87 و بنزین سوپر با عدد اکتان 91 را می دانید؟
اصطلاح اعداد اکتان همان مقداری است که تحت عنوان “رتبه اکتان بنزین” شناخته می‌شوند. اصطلاحی ساده برای سنجش مقاومت سوخت در برابر عمل احتراق است.
هرچه عدد اکتان بنزین کمتر باشد برای شعله ور شدن در موتور به فشرده سازی کمتری لازم دارد. به زبان ساده انتخاب یک سوخت با اکتان بالاتر به موتور این امکان را می‌دهد که انرژی بیشتری از عمل احتراق، برای موتور تامین شود. بنابراین شما می توانید قدرت و شتاب بیشتری را نسبت به قبل احساس کنید.

 

افزایش عدد اکتان بنزین

 

کدام مکمل سوخت برای تویوتا مناسب است؟

با توجه به شرایط کشور ما ایران و کیفیت بنزین های موجود در پمپ بنزینها و گاها نبودن بنزین سوپر، توصیه ما استفاده از مکمل های بنزین برای افزایش عدد اکتان سوخت است. وجود تنوع بسیار زیاد در مکملهای بنزین و در بسیاری موارد تقلبی بودن آنها، نه تنها این مکملها به بالا رفتن کیفیت بنزین کمکی نمیکنند، بلکه صدمات جبران ناپذیری را برای خودرو شما در پی خواهند داشت. توصیه ما به شما، استفاده از مکملهایی است که از صحت عملکرد آن توسط آزمایشگاههای معتبر مورد تایید باشد و از اصالت و کیفیت آن اطمینان کامل داشته باشید.

مکملهای بنزین پتروتکس که محصول مشترک ایران و آلمان بوده و دارای تاییدیه صحت عملکرد محصول از دانشگاه صنعت نفت آبادان میباشد بهترین گزینه برای مصرف کنندگان خواهد بود. برچسب اصالت کالای این محصولات گواهی بر تقلبی نبودن محصولات پتروتکس میباشد.

 

کدام مدل تویوتا به بنزین سوپر یا اکتان بالا نیاز دارد؟

هنگامی که پشت فرمان یک تویوتا قرار می‌گیرید، مهم است که بدانید چه نوع سوختی را باید استفاده کنید. بیشتر مدل‌های تویوتا سوخت معمولی یا درجه متوسط با عدد اکتان پایین را توصیه نمی‌کنند. کتابچه راهنمای Toyota خود را برای توصیه های سوخت بررسی کنید.
عاملی که عملکرد موتور اتومبیل را بهبود می‌بخشد سوخت هایی هستند که درجه اکتان بنزین بالاتری دارند. رانندگانی که خواهان عملکرد مناسب هستند و می‌خواهند از تویوتای خود بیشترین بهره را ببرند، باید بنزین با عدد اکتان حداقل 91 را انتخاب کنند یا از مکمل سوخت مناسب تویوتا مانند مکمل های پتروتکس استفاده کنند.

هرچه عدد اکتان سوخت بالاتر باشد و به عدد اکتان مورد نیاز خودرو شما نزدیکتر باشد علاوه بر کاهش مصرف سوخت، موتور عملکرد بهتری داشته و قطعات آن دیرتر خراب شده ودیرتر نیاز به تعمیر خواهند داشت.

 

دیگر لازم نیست نگران استفاده از بنزین سوپر با قیمت بالا باشید

وقتی قصد پر کردن باک بنزین خود را داشته باشید، با دو نوع بنزین (معمولی و سوپر) در جایگاه سوخت روبرو می‌شویم که قیمت های متفاوتی دارند. طبیعتاً بنزینی که کیفیت بهترd داشته باشد گرانتر از بنزین معمولی است.
مردم هنوز هم به طور معمول از ما می‌پرسند: آیا من باید برای خودرو خود (تویوتا) از بنزین با عدد اکتان حداقل 91 استفاده کنیم یا نه؟ پاسخ در اکثر موارد مثبت است. اما یک راه حل کم هزینه تر هم وجود دارد. آن استفاده از مکمل هایی است که اکتان سوخت را افزایش می‌دهند و نسبت به بنزین سوپر با صرفه تر هستند.

مکملهای بنزین با کیفیت مسیر سوخت رسانی، محفظه باک، انژکتورها و قطعات موتور را از دوده و رسوبت ناشی از احتراق ناقص پاک کرده، در خود حل میکند و به همراه گازهای خروجی از اگزوز خارج میکند.

 

مهمترین نکته ای که باید بدانید تهیه مکمل بنزین فقط از فروشندگان معتبر است

استفاده از مکملهای سوخت بی کیفیت و تقلبی خسارتهای بیشتری نسبت به استفاده از بنزین معمولی به خودرو وارد می آورند. بنابراین همواره مکملهای سوخت با کیفیت را از نمایندگی های این محصول و از فروشندگان معتبر تهیه کنید.

 

پترو Two in one | مکمل سوخت | مکمل بنزین

پترو 2in1 مکمل و شستشوی انژکتور ها
Petro2in1

مکمل تقویت بنزین و شستشوی انژکتور برای

ماشین های مرسدس بنز و بی ام و

  افزایش درجه آرام سوزی بنزین

خرید پترو 2in1 پتروتکس

petro gold petrotex | پتروگلد پتروتکس | مکمل بنزین

پتروگلد 300cc مکمل بنزین خودروهای بی ام و و بنز PetroGold

مکملی مناسب برای خودرو های وارداتی

از جمله مرسدس بنز و بی ام و

کاهش صدای خودرو

خرید پتروگلد پتروتکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *