تقویت کننده موتور خودرو پراید

تقویت موتور پراید

روش تقویت موتور پراید راه های زیادی وجود دارد. ساده ترین و سریع ترین روش برای افزایش قدرت موتور پراید استفاده از محلول های پتروتکس می‌باشد.

 

روش های مکانیکی تقویت شتاب و قدرت موتور پراید

ریمپ برای بهینه سازی نرم افزار موجود روی ECU خودرو طراحی شده است. ECU یک رایانه کوچک است که کارکرد موتور خودرو را کنترل میکند.
در واقع یکی از روش تقویت موتور پراید ریمپ است که میتوان آن را با شرایط آب و هوایی منطقه و کیفیت سوخت کشورهای مختلف سازگار کرد.بنابراین بعد از ریمپ مصرف سوخت کاملا بهینه شده و کاهش خواهد یافت همچنین شتاب خودرو افزایش می یابد.
باید بدانیم که عملکرد ریمپ و تیونینگ شبیه به هم است، درواقع هر دو هدف مشترک دارند اما در ریمپ فرآیند صرفا به صورت تغییرات نرم افزاری است و بدون دخالت فیزیکی روی ECU انجام میشود ولی در تیونینگ یک یا چند قطعه در برد اصلی کامپیوتر خودرو و اجزای دیگر جا به جا میشود.

 

 

انواع روش های تقویت موتور پراید

شاید عجیب باشد اما پراید یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای تقویت در بازار است. این موضوع را باید ناشی از رگ و ریشه مزدایی پراید دانست، بسیاری از ما با شنیدن پراید خودرویی معمولی فاقد هرگونه جذابیت و نا امن را به یاد می‌آوریم.
همانطور که گفتیم وجود چند ویژگی پراید را به گزینه‌ای مناسب جهت تقویت تبدیل کرده: وزن سبک، محفظه پیشرانه بزرگ و اشتراکات فنی زیاد با سایر مدل‌های دهه هشتادی و نودی مزدا. سوای از مسئله تقویت تعلیق و ترمز پراید، روش‌ تقویت موتور پراید از نظر قوای محرکه را می‌توان به چهار بخش کلی تقسیم کرد: تقویت با حجم استاندارد، حجم زدن، ترکیب پیشرانه با قطعات بلوک‌های بزرگ‌تر و نهایتا نصب پیشرانه‌های قدرتمندتر خانواده مزدا، فورد و نیسان و استفاده از مکمل ها و اکتان افزا هایی مانند پتروتکس.

تقویت اتمسفریک پیشرانه بدون تغییر حجم در پراید راه‌های متنوع کم دردسر و نسبتا کم‌هزینه‌ای دارد؛ که بسیاری از مالکان برای دستیابی به نتیجه بهتر می‌توانند آن را اجرا کنند.

روش‌های تقویت موتور پراید نظیر نصب میل سوپاپ ‌های اسپرت با زوایای متناسب ‌تر جهت بهبود راندمان تنفسی و افزایش گشتاور در دور پایین، نصب فلایویل‌های سبک‌تر جهت بهبود تراتل ریسپانس، شمع و وایر بهتر برای تولید جرقه‌ای قدرتمندتر، نصب فیلتر هوای اسپرت و تغییر مجموعه کیت مکش هوا، پورت و پولیش سر‌سیلندر، نصب انژکتورهای دبی بالاتر (نظیر انژکتورهای 206 تیپ 5)، ریمپ ECU و یا نصب چیپ تیونینگ و نهایتا نصب هدرزهای اسپرت از جمله راهکارهای موجود هستند.

 

با اجرای چنین مواردی که در مجموع کمتر از چند میلیون تومان هزینه خواهند برد. می‌توان به نتایج قابل قبول نسبت به پراید استاندارد دست پیدا کرد. ضمن آنکه تمامی لوازم نام برده اعم از فلایویل سبک، هدرز و شمع و میل سوپاپ‌های متنوع به سادگی برای پراید در دسترس هستند.
اما جدای از موارد نام برده بسیاری به سراغ نصب توربو ‌روی بلوک استاندارد پراید می‌روند که به تغییراتی گسترده در اجزای پیشرانه و انتقال قدرت نیاز دارد نظیر تغییر مدل پیستون‌ها، مجموعه میل سوپاپ و سوپاپ‌ها و سیستم سوخت‌رسانی جدید که توسط ECU های ادجستیبل راه‌اندازی می‌شود. معمولا به دلیل دشواری راه‌اندازی پیشرانه استاندارد با توربو و در دسترس بودن پیشرانه‌های توربو قابل نصب ‌‌روی پراید بسیاری از این کار صرف نظر می‌کنند.

 

حجم زدن در پراید

حجم زدن پیشرانه استاندارد B3 پراید کاری ساده است. البته این سادگی به این معنی نیست که بلافاصله با پراید خود به نزدیک‌ترین تراشکار مراجعه کنید تا قدرتی شگفت‌آور را تجربه کنید. افزایش حجم پیشرانه عملیاتی است که به دقت، تجربه و دانش احتیاج دارد. بنابراین پیش از دستکاری پیشرانه و هزینه‌ای که به ازای قدرت مورد نظر به آن فکر کرده اید از افراد با تجربه و متخصص در این زمینه مشورت بگیرید.

گاهی هزینه‌ای که برای پیشرانه استاندارد برای دستیابی به قدرت بیشتر صرف می‌شود، معادل و یا حتی بیشتر از خرید یک پیشرانه قدرتمندتر می‌شود. حجم‌ زنی پیشرانه پراید از این جهت ساده است که لیستی متنوع از پیستون‌ها و شاتون‌ها برای آن در دسترس است. حتی می‌توان به سراغ سرسیلندرهای 16 سوپاپ برای آن رفت.

 

 

انتخاب پیستون مناسب

بسیاری پس از حجم زدن پیشرانه به سراغ پیستون‌های تیبا، ریو، B5 و دوو سی‌یلو می‌روند. تنوع پیستون‌ها از نظر بور و فرم تاج برای پیشرانه پراید کم نیست. باید دقت کرد پیستونی انتخاب شود که بهترین فرم تاج را برای مدل سرسیلندر و نسبت تراکم مورد نظر داشته باشد. بدین ترتیب نیازی به کف‌ تراشی بلوک و تراش تاج پیستون یا دستکاری ابعاد شاتون و میل ‌لنگ نباشد و یا نیاز به آن در حداقل باشد.

افزایش حجم در پیشرانه‌ای استاندارد پراید بسته به میزان افزایش حجم و مدل پیستون انتخاب شده است. مسائلی را در پی دارد که برای رفع آنها باید تغییرات دیگری را هم جهت کسب نتیجه مطلوب اعمال کرد. از جمله تعویض انژکتور با نمونه‌های دبی بالاتر و تغییر فرم کیت مکش هوا، همچنین ترموستات باید با نمونه بهتر خود که می تواند دما را پایین‌تر بیاورد تعویض شود تا پیشرانه قادر به حفظ دمای نرمال باشد. حجم ‌زنی بلوک سیلندر نیازمند نصب بوش خواهد بود که نصب آن باید با دقتی بالا صورت پذیرد تا مشکلاتی نظیر رد ‌کردن کمپرس و روغن‌ سوزی در مدتی کوتاه در آن ایجاد نشود.

 

 

تغییر زوایای میل سوپاپ

حجم بیشتر عملا نیاز به تغییر زوایای میل سوپاپ و تغییر پورت‌های سرسیلندر ‌ دارد. عملا پورت و پولیش کردن آن و حتی نصب سوپاپ‌های بزرگ‌تر گریزناپذیر است.
عموما در افزایش حجم پیشرانه پراید نیازی به تغییر و دستکاری مسیرهای آب و روغن نیست. مگر اینکه سرسیلندر با مدلی دیگر تعویض شده باشد که در آن صورت دستکاری مدار روغن و آب گریز‌ناپذیر خواهد بود. معمولا پس از اعمال چنین تغییراتی دستکاری مپ ECU و یا تغییر مجموعه کاربراتور در مدل‌های کاربراتوری واجب است.

 

 

تغییر در مسیر آب و روغن

با مطرح ‌شدن  تعویض پیشرانه در پراید ذهن اکثر افراد به سراغ پیشرانه BP مزدا می ‌رود که به‌ سادگی در دسترس است. قدرت و بازدهی مناسبی برای وزن 800 کیلوگرمی پراید دارد و به سادگی‌ روی آن سوار می ‌شود. پیشرانه BP بسته به سال ساخت مدل ‌های متنوعی دارد که توسط مالکان مجددا تقویت می‌ شوند. حتی بتوان قدرت 160 اسب بخار را‌ روی پراید نیز تجربه کرد. شناسایی انواع مدل‌های BP و پروسه تقویت و تیونینگ آن خود نیازمند یک نوشتار جداگانه است.
پیشرانه BP توربو و پیشرانه B6 نیز از موارد پر طرفدار برای پراید است. برخی برای نتیجه خیره ‌کننده و قدرت بالای 200 اسب بخار در اتاق پراید به سراغ پیشرانه ‌هایی نظیر SR20 نیسان می ‌روند. که قابلیت تقویت‌ پذیری بالاتری نیز نسبت به خانواده پیشرانه‌ های سری B مزدا دارد.

 

 

توصیه ما به شما

یکی از علل مصرف زیاد بنزین و نیاز پیدا کردن موتور خودرو به تقویت استفاده از بنزین با کیفیت است. این مشخصات همان بنزینی است که در داخل کشور وجود دارد. این بنزین علاوه بر اینکه برای موتور و سیستم سوخت رسانی ماشین مانند سم است. در آلودگی هوا نقش بسزایی دارد و همچنین باعث مصرف زیاد بنزین میشود.بگذارید خیالتان را راحت کنیم بنزین های سوپر بی تاثیر نیستند اما نقش بسزایی هم در بهبود وضعیت سوخت ندارند. این سوال پیش می آید که (پس باید چه کرد؟) بهترین راه استفاده از اکتان افزا ها و مکمل هایی مانند پتروتکس است. در همین راستا ما به شما توصیه می کنیم با محصولات ما آشنا شوید.

 

 

 

petro gold petrotex | پتروگلد پتروتکس | مکمل بنزین

پتروگلد 150cc مکمل بنزین همه کاره طلایی  
PetroGold

پتروگلد محلولی بی نظیر برای کاهش آلایندگی و

افزایش طول عمر موتور خودرو پراید

کاهش آلایندگی ماشین پراید

خرید پتروگلد پتروتکس
petroctane petrotex | مکمل بنزین پتراکتان پتروتکس

پترواکتان 150cc  مکمل بنزین  انواع پراید
PetrOctane

مکمل پترواکتان محصولی انحصاری جهت افزایش

عدد اکتان و قدرت موتور خودرو پراید

کاهش صدای موتور ماشین پراید

خرید پترواکتان پتروتکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *