راهنمای خرید مکمل سوخت خودرو

تنها با اختصاص 5 دقیقه خرید مکمل بنزین را بیاموزید

خودروها نیازمند رسیدگی هستند و آشنایی با نحوه کارکرد قطعات آن می تواند هزینه های مربوط به تعمیرات را کاهش دهد. یکی از عوامل موثر در طول عمر موتور خودرو سوخت باکیفیت است. احتراق ناقص آسیب های جبران ناپذیری به موتور خودرو وارد می کند. با استفاده از راهنمای خرید مکمل سوخت میتوان مکمل مناسب را انتخاب کرد که به افزایش طول عمر خودرو شما کمک میکند. مکمل بنزین با کاهش کوبش موتور و تنظیم احتراق باعث افزایش شتاب و کاهش مصرف سوخت میشود. ترکیب مکمل با بنزین باعث می شود سرعت واکنش شیمیایی سوخت افزایش پیدا کند و درجه اکتان آن بالا برود.

 

 اگر می خواهید بنزین معمولی را به بنزین سوپر تبدیل کنید باید نحوه ی استفاده از مکمل بنزین را بدانید و به آن اضافه کنید. مکمل بنزین دارای نوعی شويندگى می باشد. دوده هاى ناشی از احتراق ناقص بنزین و یا بنزینی که کهنه می باشد را در خود حل میکند و سبب کارکرد بهتر موتور خودرو میشود. این مکمل ها با فرمولاسیونی که دارند سیستم سوخت رسانی خودرو را هم شستشو می دهند، با راهنمای خرید مکمل سوخت میتوان شناختی از این مکمل پیدا کرد.

دلیل اصلی کاهش کیفیت سوخت پایین بودن درجه اکتان سوخت است. اما به جواب سوال “بهترین مکمل سوخت خودرو کدام است و چگونه می‌توانیم مناسب‌ترین مکمل را برای اتومبیل خود خریداری کنیم؟” در این مقاله میرسید. انتخاب بهترین مکمل سوخت خودرو در میان برندهای مختلفی که در بازار وجود دارد کار ساده‌ای نیست. از این جهت باید با انواع مکمل‌ها و ویژگی‌‌های آنها آشنا باشید تا بتوانید بهترین مکمل بنزین را انتخاب کنید. اگر قصد خرید مکمل سوخت را دارید میتوانید با استفاده از راهنمای خرید مکمل سوخت نکات مهم خرید را بدانید.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله اکتان بنزین چیست؟ را مطالعه کنید.

 

موضوعاتی که احتیاج به اکتان را برایتان مشخص میکند:

عدد اکتان:  هر چقدر عدد اکتان بالاتر باشد مقاومت سوخت در برابر فشرده شدن بیشتر است. در موتورهای جدید سوخت و هوا بیشتر فشرده می‌شود در واقع موتورهای جدید با اکتان بالا احتراق بهتری دارد. در موتورهای قدیمی به علت فشردگی کمتر مخلوط سوخت و هوا سوخت با اکتان پایین‌تر نیاز است.

کوبش موتور: وقتی که هوا و سوخت با یکدیگر فشرده میشود دمای بنزین بالا می‌رود. بنزینی که عدد اکتان پایینی دارد ممکن است قبل از ایجاد جرقه به صورت خود به‌ خودی منفجر شود. این عمل باعث کوبش در موتور خودرو می‌شود. کوبش فشار زیادی به موتور وارد می‌کند در نتیجه صدماتی به موتور خودرو و اجزای آن وارد می‌ شود.

بنزین با کیفیت پایین: اگر خودروهایی که به بنزین معمولی احتیاج دارند بنزین سوپر زده شود از قدرت خودرو کم می‌شود. اگر به خودرویی که به بنزین سوپر احتیاج دارد بنزین معمولی زده شود هر بار قبل از رسیدن پیستون به بالاترین نقطه در سیلندر بنزین اشتعال پیدا کرده و پیستونی را که هنوز حرکت سر بالایی خود را کامل نکرده به پایین می کشاند. در نتیجه با فشار به مجموعه پیستون، شاتون و میل لنگ صدای ناهنجاری تولید خواهد شد. در نتیجه در طولانی مدت سبب صدمه به موتور و کاهش عمر مفید آن می گردد.

 راهنمای خرید مکمل بنزین

مشاهده و خرید انواع مکمل های سوخت

نکات مهم  هنگام خرید مکمل بنزین:

 

  • برند : مکمل سوخت با کیفیت می تواند عمر موتور خودرو را به طور قابل توجهی افزایش دهد. اگر از مکمل هایی که  استاندارد نیستند استفاده کنید نتیجه عکس خواهد داد. همیشه از برندهای باکیفیت و شناخته شده استفاده نمایید.

 

  • میزان ترکیب هر شرکت تولیدی روی اکتان بنزین میزان ترکیب استاندار با بنزین را درج کرده است. باید بر اساس میزان درصد شرکت سازنده آن را با بنزین ترکیب نمایید.‌ ترکیبی که کمتر از مقدار توصیه شده باشد تاثیری روی خودرو ندارد.  ترکیب بیش از اندازه مکمل به بنزین باعث افزایش قدرت انفجار درون سیلندر شده و باعث صدمه به خودرو می شود.

 

  • سازنده کالا: ماشین های پیشرفته  نیاز به  مکمل های سوخت یا اکتان بوستر هایی با ترکیبات پیشرفته دارند تا علاوه بر بهبود و افزایش قدرت آن صدمه ایی به موتور خودرو، سیستم سوخت رسانی، سنسور ها و کاتالیست نرساند. شرکت های محدودی در دنیا هستند که قابلیت فرمولاسیون مکمل هایی با این ویژگی دارند.

 

  • تاییده ها و استاندارد ها: تمام مکمل های اکتان بوستر دارای تاییده ها و استاندارد های معتبر از کارخانه های خودرو سازی یا پترو شیمی می باشند. می توانید این اطلاعات را در سایت سازنده مکمل ها بررسی کنید.

 

  • تاریخ انقضاء : حتما قبل از ریختن مکمل درون باک ماشین به تاریخ انقضاء روی مکمل توجه کنید. متاسفانه خیلی از افراد بی توجهی میکنند به این موضوع و بعد از استفاده و تاثیرات بدی که روی خودرو می گذارد متوجه می شوند که از مکمل بنزین تاریخ گذشته استفاده کردند.

 

  • فروشگاه معتبر: سعی کنید مکمل های سوخت را از نمایندگان معتبر خریداری کنید. همچنین میتوانید از فروشگاه های اینترنتی شناخته شده خرید کنید که مطمئن و بی دردسر میتواند باشد.

       با توجه به نکاتی که گفته شد می توانید مکمل بنزین مورد نظر خود را خریداری نمایید

مشاهده و خرید انواع مکمل های سوخت

مکمل‌ های شوینده و مکمل‌ های غیرشوینده

تمام مکمل‌های سوخت خودرو جهت بهبود و افزایش کارکرد خودرو تولید می‌شوند و به‌ طورکلی به دو دسته مکمل‌های شوینده و مکمل‌های غیرشوینده تقسیم می شوند:

مکمل‌های شوینده

برخی از مکمل‌ها تمرکز روی پاک‌کنندگی دارند و بخش‌های مختلف سیستم سوخت‌رسانی مانند سوپاپ‌ها، انژکتور و کاربراتور را تمیز میکنند. یکی دیگر از ویژگی های این مکمل‌ کاهش میزان رسوب بر روی قطعات خودرو است، بدین ‌ترتیب مکمل‌های پاک‌کننده هم قطعات سیستم سوخت‌رسانی را تمیز می‌کنند و هم روند کثیف شدن دوباره آن‌ها را  به تاخیر می اندازند. بعضی از انواع مکمل‌های شوینده دارای موادی هستند که خوردگی قطعات را نیز کاهش می‌دهند.

مکمل‌های غیر شوینده

برخی دیگر از مکمل‌ های سوخت خودرو مکمل‌هایی هستند که جهت افزایش عملکرد موتور می باشند. این مکمل‌ها خاصیت پاک‌کنندگی ندارند و تنها روی کارکرد موتور خودرو و نحوه ی استفاده از سوخت تمرکز دارند. چرا که مکمل‌های شوینده و مکمل‌هایی که روی بهبود سوخت کار می‌کنند در انواع گوناگونی موجود هستند. انتخاب درست مکمل خودرو اهمیت زیادی دارد و باید با ویژگی‌های خودرو سازگاری داشته باشد.

تنها با اختصاص 5 دقیقه خرید مکمل بنزین را بیاموزید4

مکمل خودرو استفاده کنیم یا نه؟

اگر یک خودرو کاربراتوری قدیمی دارید و یا موتور خودرو شما چندان هم پرحجم نیست. استفاده از مکمل اکتان‌افزا را به شما توصیه نمی‌کنیم؛ چرا که خودرو شما به عدد اکتان بالا نیازی ندارد و خرید مکمل تأثیر قابل چندانی بر کارایی خودرو شما نخواهد داشت. استفاده از مکمل‌های افزایش‌دهنده اکتان بنزین برای اتومبیل‌های مدرن و خودروهای دارای توربو شارژر تاثیر چشمگیری دارد.

اگر خودرو شما از سوخت دیزل استفاده می‌کند استفاده از مکمل‌های سوخت دیزلی را حتما در نظر داشته باشید. توصیه میکنیم اگر از نظر مالی مشکلی ندارید می‌توانید از مکمل‌های شوینده استفاده کنید که عمر مفید سیستم سوخت‌رسانی خودرو خود را افزایش دهید.

 

کلام آخر

برای برخورداری از ویژگی‌های مثبت مکمل‌های خودرو باید فاکتورهای مختلفی را در نظر گرفت. زیرا درصورتی که مکمل‌های تقلبی و یا مکمل‌های متناسب با خودرو انتخاب نشوند. میتوانند در کنار هدر دادن هزینه به خودرو آسیب برسانند. این‌که پیش از خرید مکمل در مورد شرکت سازنده و همچنین فروشگاه‌های فروش مکمل سوخت تحقیق کنید و از راهنمای خرید مکمل سوخت استفاده کنید تا بتوانید نمونه اصل و مناسب را خریداری کنید.

دانلود pdf مقاله

برای مشاهده  انواع مکمل های بنزین کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *