دستگاه کارواش بخار خانگی چیست؟

کارواش بخار

دستگاه کارواش بخار خانگی یک سیستم مدرن در شستشوی خودرو است. امکان تمیز کردن داشبورد، کف پوش، سقف خودرو و … به همراه ضد عفونی کردن خودرو را فراهم میکند. کیفیت شستشو با کارواش بخار حرف اول را میزند حشراتی که به چشم دیده نمی شوند را از بین می برد. این دستگاه شستشوی نقاط ریز و نقاطی که امکان تمیز کردن وجود ندارد مثل کانال کولر، دکمه ها و غیره…. امکانپذیر میکند.

بعضی افراد بر این باور هستند که حرارت بالا به خودرو می تواند آسیب بزند. در صورتی که درست استفاده شود مساله ای پیش نخواهد آمد دمای بخار این کارواش بالا است اما به گونه ای نیست که خودرو صدمه ببیند. رنگ کوره ای تا دمای ۴۰۰ درجه و خودرو هایی که جدید رنگ شده اند تا ۲۵۰ درجه را تحمل می کنند در صورتی که کارواش بخار ۱۲۰ درجه حرارت دارند.

پیشنهاد میکنیم راهنمای خرید بهترین کارواش خانگی را مطالعه کنید.

کارواش بخار خانگی چگونه کار میکند؟

درکارواش بخار مواد شوینده ی بخار همراه آب خارج میشود به این صورت که مواد شوینده و آب ترکیب میشوند. مخلوطی از هر دو از خروجی خارج میشوند که این باعث تمیزی بیشتر و افزایش عملکردی بهتر در شستشو میشود. البته دستگاه هایی از نوع معمولی هست که قابلیت شستشو بدون نیاز به مواد شوینده را دارند اما بعضی از مواد شوینده به دمای بالا عکس العمل نشان می دهند. این عکس العمل ها می توانند به صورت مثبت یا منفی باشند پس با توجه به مشخصات دستگاه ها  باید مواد شوینده ی مورد استفاده مناسب دستگاه باشد.

نظافت با کاراوش بخار در کمترین زمان و با سرعت فوق العاده انجام می شود. به گونه ای که پس از شستشو داخل خودرو می توان پس از گذشت چند ثانیه مورد استفاده قرار گیرد که یکی از ویژگی های چشمگیر این دستگاه می باشد. در استفاده از کارواش بخار مواد شوینده لازم نیست کافیست دستگاه را به برق زده و نظافت را انجام داد. نکته مهم دیگر این است که میتوان دمای بخار را با فاصله نازل از وسیله مورد شست و شو به راحتی تنظیم کرد.

همچنین این دستگاه باعث صرفه جویی در مصرف آب، انرژی، هزینه و زمان می شود. فاکتورهایی مانند میزان کیفیت بخار، حجم دیگ بخار، لوازم جانبی مانند لنس تفنگی، قابلیت جا به جایی، فشار و حرارت بخار دستگاه های کارواش بخار را از یکدیگر متمایز میکند. قیمت آن ها متفاوت خواهد بود و در خرید تجهیزات دستگاه با توجه به نیاز مصرف کننده صورت میگیرد.

 

مشاهده و خرید انواع کارواش های خانگی

مزایای استفاده از کارواش بخار خانگی:

کیفیت بالا در شستشو:

به دلیل استفاده از حرارت بخار و مواد شوینده عملکرد این دستگاه ها بسیار بالاست

 سرعت بالای شستشو کارواش بخار خانگی:

این دستگاه در کمترین زمان نظافت خودرو را انجام میدهند و مانند سایر روش ها زمان بر نیستند

 استفاده برای انواع ماشین ها:

دستگاه های کارواش بخار از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند. برای نظافت خودرو و هم سایر ماشین ها از جمله ماشین های صنعتی استفاده میشوند

 قابلیت شستشوی بخش های مختلف خودرو:

کارواش بخار برای شستشوی بدنه خودرو و سایر بخش ها بهترین کیفیت را دارد. میتوان به نظافت داخل خودرو، موتور خودرو، روغن و چربی های سرسختی که به سادگی تمیز نمی شود اشاره کرد. از سویی دیگر موتور نسبت به آب و رطوبت آسیب پذیر است بنابراین آب و روش های سنتی نمی توانند روش مناسبی برای تمیزکردن موتور باشند. با استفاده از بخار می توان سخت ترین لکه ها و روغن ها را از موتور و قطعات داخلی خودرو تمیز کرد بدون آن که آسیبی به آن ها برسد.

 سازگاری با محیط زیست:

یکی دیگر از مزیت های مهم این دستگاه ها این است که با حدود 3 لیتر آب می توانند یک خودرو را تمیز کنند. بنابراین نقش پررنگی در صرفه جویی آب دارند و همچنین پساب و کف این روش کم است.

 عدم نیاز کارواش بخار به مواد شوینده :

در این دستگاهها نیازی به استفاده از مواد شوینده نیست میتوان با بخار آب شستشو ماشین را انجام داد

 لوازم جانبی برای نظافت بخش های مختلف:

با توجه به لوازم جانبی متنوعی که دارد برای بخش های مختلف خودرو از نازل مناسب آن استفاده میشود که نظافت را بهتر و سریع تر میکند

ضد عفونی کردن و استریل کردن خودرو:

با این دستگاه میتوان داخل خودرو را ضدعفونی کرد. با توجه به حرارت بالای بخار داخل خودرو استریل میشود و عاری از هرگونه حشرات ریز میشود

سهولت در استفاده از دستگاه کارواش بخار سیار:

استفاده از این دستگاه بسیار راحت و آسان است و پیچیدگی ندارد

طول عمر بالای دستگاه ها:

این دستگاه را میتوان برای  مدت طولانی از آن استفاده کرد، طول عمر بالایی دارند

 

برای مشاهده لیست قیمت انواع کارواش خانگی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *